Informace o nekalé činnosti

Rubriky: Aktuality, Blog

 

Vážení zákazníci,

stále častěji se na nás obracíte ohledně pohybu osob na území města Vyškov, které se pod záminkou dodávky telekomunikačních služeb společnosti T mobile snaží dostat do vaší domácnosti. Dokonce nám hlásíte i případy, kdy se vám tito podomní prodejci představují jako pracovníci naší společnosti nebo např. vystupují pod legendou měření rychlosti internetu, snaží se získat Vaše přístupová hesla a dožadují se vpuštění do bytu za účelem kontroly ?krabičky?. A jak jinak všichni Vám tvrdí, že Vámi využívané služby jsou nekvalitní, že nejste připojeni na optickou síť a oni jsou ti jediní, kteří jsou schopni Vám nabídnout ty nejlepší služby a servis za nízkou cenu, ale na úskalí napsané ?velmi malým? písmem v podepisovaných dokumentech Vás neupozorní.

V každém případě tito ?šmejdi? postupují v rozporu s vyhláškou města Vyškov, nemají právo vystupovat našim jménem nebo se ohánět prohlášením, že disponují naším souhlasem.

Závěrem Vás všechny prosíme, ale hlavně seniory, aby byli velmi obezřetní při jednání s cizími lidmi. Je důležité si uvědomit, že tyto osoby dokáží velmi pohotově reagovat, nevypadají podezřele, mají mnohdy příjemné vystupování, jsou komunikativní, slušně oblečení a působí seriózním dojmem. Dveře domu či bytu neotevírejte, aniž byste se přesvědčili, kdo za nimi je. V žádném případě byste neměli cizí osoby pouštět do svých domácností. Při odchodu za sebou vždy zamykejte. I u nás je podomní prodej a nabídka služeb Nařízením města Vyškova č. 3/2013 zakázán a proto v případě jakéhokoli podezření na páchání této trestné činnosti se neváhejte obrátit na linku 156 městské policie nebo 158 policie ČR.

S přáním hezkého dne.   

 

Za tým AC Vyškov

Ing. Jiří Vonderka ? senior manažer