ACVyškov Start VoIP podpora Zákaznický portál 06-08-2020

Falešná oznámení o výhře mobilního telefonu

Štítky: , , , , , ,
Rubriky: Aktuality, Blog

Vážení zákazníci,

poslední dobou se stále častěji objevují oznámení o výhře mobilního telefonu. Tato oznámení můžete zahlédnout na osobních počítačích při prohlížení webových stránek nebo se mohou objevit v emailové poště či jako SMS.

Tato oznámení jsou falešná a firma AC Vyškov nepořádá soutěž ve které by byla hlavní cena mobilní telefon. Stejně tak nepořádá jakoukoliv akci ve které by byl mobilní telefon jako dárek.

V případě, že se vám oznámení zobrazí při prohlížení webových stránek, tak ho prosím ignorujte. Cílem tohoto jednání je pravděpodobně získat osobní údaje nebo peníze pomocí placených SMS zpráv. Tato oznámení využívají informací, které lze snadno získat a jsou veřejně dostupné. Konkrétně jde o IP adresu, pod kterou se připojujete do internetové sítě. Firma AC Vyškov má přidělený určitý rozsah IP adres a není tedy problém zjistit, kdo má jakou IP adresu registrovanou.

Jestliže takové oznámení přijmete v e-mailové zprávě nebo SMS, ignorujte jej. Jedna z variant, jak by mohl někdo cizí zjistit tyto údaje (e-mail, mobilní číslo), je pomocí viru nebo aplikace v mobilním zařízení, kterému majitel při instalaci udělil přístup do určitých částí operačního systému Android. Většina uživatelů bohužel při instalaci aplikace do mobilního zařízení nekontroluje povolení pro přístup. Tato oznámení se tak mohou tvářit více věrohodně a jsou o to nebezpečnější.

Příklad falešného oznámení: