ACVyškov Start VoIP podpora Zákaznický portál 16-06-2021

Jak naladit nový program ČT3 na síti AC Vyškov

Štítky: , , ,
Rubriky: Aktuality, Blog

Od pondělí 23. března, denně od 9:00 do 17:25 hodin, Česká televize dočasně nabízí divákům kanál ČT3 – Televizi třetího věku. Stanice je svým zaměřením spíše klidnou alternativou k ostatním programům ČT. Důvodem vysílání je především snaha pomoci nejohroženější skupině, starším lidem, kteří jsou v této době nuceni zůstávat doma.

Vysílání ČT3 se opírá o tři základní pilíře: praktické rady přináší tematické magazíny, které diváci naleznou v programu vždy v devět hodin ráno a ve tři a v pět hodin odpoledne. Zpravodajský blok, sdílený s Jedničkou a ČT24, vstupuje do vysílání vždy v poledne. Po zbytek dne je pro diváky připraven výběr ze zlatého televizního fondu, ikonické seriály i zábava. Jednotlivé programové bloky uvádí v rolích hlasatelek moderátorky pořadu Sama doma.

Nový program České televize je na naší síti AC Vyškov možné sledovat na Interaktivní TV, Kuki TV i STA AC. U prvních dvou zmiňovaných služeb (Interaktivní TV a Kuki TV) se nový program ČT3 přidá do seznamu automaticky a není potřeba dělat cokoliv navíc. U služby STA AC bude nutné nový program ČT3 naladit, jelikož služba STA AC není klasická „kabelovka“, která využívá standard DVB-C, ale přejímá pozemní vysílání DVB-T a DVB-T2 ze kterého stále vytváříme analogový signál.

ČT3 lze v rámci služby STA AC naladit na následujících frekvenčních kanálech:

DVB-T2 – 26. kanál – 514 MHz

DVB-T – 23. kanál – 490 MHz

analogové vysílání – SE3 kanál – 119,25 MHz

 

Zdroj: Česká televize